O nas

Historia Grupy Wróbel

Jak to się zaczęło?

Gdy w 1989 roku Mirosław Wróbel otwierał mały warsztat napraw powypadkowych przy ulicy Maślickiej we Wrocławiu, nie spodziewał się, że po 30 latach jego firma będzie działać jako prestiżowa marka w 10 oddziałach w Polsce, zatrudniać ponad 700 osób i zajmować czołowe miejsca na listach rankingowych najlepszych dealerów samochodowych. Od 1992 roku, a więc od czasu uzyskania przez firmę autoryzacji na naprawę i serwis samochodów marki Mercedes-Benz, spółka sukcesywnie rozwija swoją działalność.

Grupa Wróbel w rozkwicie

Inwestycja za inwestycją - w stronę rozwoju!

W 1995 ruszył serwis przy ulicy Klecińskiej, a rok później rozpoczęła się sprzedaż samochodów. W 2003 roku firma dotarła do Opola. Wyjście z inwestycjami poza Wrocław okazało się strzałem w dziesiątkę – w 2004 roku do firmy dołączył kolejny salon samochodowy w Jeleniej Górze. Z końcem 2006 roku urodziła się nowa koncepcja, która weszła w życie po dwóch latach – nowoczesna stacja obsługi pojazdów ciężarowych w Pietrzykowicach koło Wrocławia.

Grupa Wróbel w rozkwicie

Kolejny tytuły i Centrum Blacharsko-Lakiernicze

Ciężka praca przyniosła rezultaty – w 2008 roku firma otrzymała tytuł Dealera Roku 2007, a następnie kilkukrotnie została laureatem Dolnośląskiej Nagrody Gospodarczej. W 2010 roku stanowisko prezesa spółki objął Michał Łuczak i wraz z nowym zarządem kontynuował dynamiczny rozwój firmy. W 2011 roku rozpoczęto realizację kolejnej inwestycji – nowoczesnego i ekologicznego Centrum Blacharsko-Lakierniczego w Pietrzykowicach. Dzięki CBL, od kwietnia 2012 roku, klienci mogą liczyć na jeszcze szybszy czas usunięcia szkody i najwyższą jakość napraw. Również w roku 2012 firma powiększyła swoją sieć o salon i serwis w Lubinie.

Grupa Wróbel w rozkwicie

Zmieniamy siedzibę główną firmy

Zarząd firmy nie zwolnił tempa i doprowadził do kolejnych inwestycji. W 2013 roku na mapie dealerskiej Grupy Wróbel pojawiła się Zielona Góra, w 2014 – Częstochowa, a w 2016 oddział w Straszynie k/Gdańska. W roku 2017 siedziba firmy została przeniesiona do nowoczesnego obiektu przy ul. Granicznej we Wrocławiu. To właśnie w tym miejscu zlokalizowane są działy usług wspólnych: księgowość, kadry, dział IT czy contact center. Od początku istnienia, firma zdobyła szereg nagród i wyróżnień, w tym: Wschodzące Gwiazdy Biznesu, Dealer Roku marki Mercedes-Benz, Dealer Dobrych Uczynków, Najlepsza Grupa Dealerska, Człowiek Roku dla prezesa Michała Łuczaka, Asy Polskiej Gospodarki, Dolnośląskie Gryfy, Diament Forbesa czy wyróżnienia Business Center Club.

Grupa Wróbel dzisiaj

Plan na kolejne lata

W czerwcu 2022 roku uruchomiliśmy serwis samochodów ciężarowych w Słubicach przy A2. W grudniu zakończyliśmy budowę salonu i serwisu samochodów ciężarowych i dostawczych w Będzieszynie, natomiast w styczniu uruchomiliśmy oddział dedykowany pojazdom ciężarowym w Opolu (Wrzoski). Salon w Opolu przy ul. Wrocławskiej przeszedł gruntowną modernizację. W Zielonej Górze uruchomiona zostanie budowa nowego obiektu dedykowanego samochodom osobowym i dostawczym, a obecna lokalizacja zostanie odnowiona pod działalność truckową. W planach na następne lata jest kolejna inwestycja przy ul. Granicznej we Wrocławiu oraz uruchomienie serwisu dedykowanego samochodom ciężarowym Mercedes-Benz k/Bolesławca przy A4.

Od 30 lat Napędzamy Najlepszych

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Grupa Wróbel to firma zrodzona z pasji, która w połączeniu z ciężką pracą zbudowała już 30-letnią historię. Dziś Grupa Wróbel jest znaczącym punktem na mapie polskiego biznesu i jednym z największych dealerów marki w kraju. Każdego roku notuje wzrosty, konsekwentnie rozszerza sieć dealerską, zatrudnia coraz więcej pracowników i inwestuje, zarówno w infrastrukturę, ale przede wszystkim w ludzi. Dzięki tym wszystkim działaniom firma jest gotowa na przyszłość.

1992 - 2022

 • 1992
 • 1995
 • 1996
 • 2003
 • 2004
 • 2008
 • 2010
 • 2012
 • 2017
 • 2021
 • 2022
1992

Uzyskanie autoryzacji na naprawę i serwis samochodów marki Mercedes-Benz.

1995

Otwarcie serwisu samochodowego przy ulicy Klecińskiej.

1996

Uruchomienie sprzedaży samochodów Mercedes-Benz.

2003

Sprzedaż i serwis w Opolu.

2004

Salon sprzedażowy i serwis w Jeleniej Górze.

2008

Nowoczesna stacja obsługi pojazdów ciężarowych w Pietrzykowicach koło Wrocławia.

2010

Stanowisko prezesa spółki obejmuje Michał Łuczak, który wraz z nowym zarządem kontynuuje intensywny rozwój firmy.

2012

Od 2012 do 2016 roku zarząd firmy nie zwalnia tempa i doprowadza do kolejnych inwestycji. Powstaje nowoczesne i ekologiczne Centrum Blacharsko-Lakiernicze w Pietrzykowicach oraz
kolejne salony i serwisy w Lubinie, Zielonej Górze, w Częstochowie oraz w Straszynie koło Gdańska.

2017

Zmiana siedziby Grupy Wróbel na nowoczesny obiekt przy ul. Granicznej we Wrocławiu, który pozwala na ekspozycję 38 samochodów, na 2 piętrach.

2021

Otwarcie serwisu samochodów ciężarowych przy ul. Sułowskiej we Wrocławiu. W tym roku uruchomiliśmy nową halę serwisową dla samochodów dostawczych przy ul. Granicznej we Wrocławiu. W tym roku zbudowaliśmy profesjonalne studio fotograficznego 360 dla samochodów.

2022

Otwarcie nowego autoryzowanego serwisu dla samochodów ciężarowych w Słubiach.

Kontakt

Znajdź swój salon Mercedes-Benz

Wybierz oddział:

Wybierz oddział:
Godziny Otwarcia:
 • Poniedziałek:
 • Wtorek:
 • Środa:
 • Czwartek:
 • Piątek:
 • Sobota:
 • Niedziela:
Napisz wiadomość